23.8 C
Скопје

Tag : ловна пушка

Хроника

Прилепчанец незаконски чувал ловна пушка

Полицијатаго уапси А.Ј.(26) од прилепското село Саждево, поради постоење основи на сомнение за извршено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки...
Хроника

Собирал железо и нашол муниција

Вчера околу 14.40 часот во полициската станица Струга, Ф.М.(52) од Битола пријавил дека на регионалнниот пат Струга – Подмоље, покрај река Сатеска, на околу 50...