18 C
Скопје

Tag : ловечката куќа

Хроника

Во пожар изгоре ловечката куќа Пашаџиково на Осоговските Планини

МИА Агенција
Голема материјална штета предизвикал пожарот што ноќеска избувнал во ловечката куќа во месноста Пашаџиково на падините на Осоговските Планини, при што целосно ја оштетил кровната...