Tag : линда еванџелиста

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Линда Еванџелиста – другиот живот на модната камелеонка

Слободен печат
Од кревет не стануваше за помалку од 10.000 долари дневно, но животот ѝ тргна во поинаква насока – губење дете, борба за старателство и обвиненија...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешниот сопруг на Линда Еванџелиста е обвинет за силување на тинејџерки!

Васко Спасоски
Жералд Мари, поранешниот сопруг на супермоделот Линда Еванџелиста, е обвинет дека силувал неколку манекенки и тоа во период кога бил на чело на една позната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Наоми Кемпбел ѝ се врати на јавноста после шест месеци: „Црниот пантер“ ги откри градите, позирајќи само во сако! (ФОТО)

Слободен Печат
Сигурни сме дека оваа убавица ѝ недостигаше на јавноста повеќе од кога било, но на радост на сите оние кои го сакаат „Црниот пантер“, Наоми...
MacedonianAlbanian