-8 C
Скопје

Tag : лига на шамиони

Спорт Фудбал

Натпреварот од ЛШ помеѓу Аталанта и Валенсија виновен за ширење на коронавирусот

Слободен печат
Италијанскиот имунолог Франческо ле Фоке изјави дека натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Аталанта и Валенсија може е еден од клучните фактори за ширењето на...
Спорт Фудбал

Германецот бесен на Јуве: Го одбив ПСЖ, а како ми вратија

Слободен печат
Германецот е разочаран од новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари кој не го пријави за настап во Лигата на шампионите. Ова е јасен знак дека...
Спорт Фудбал

Се подготвуваат радикални промени во Лигата на шампионите

Слободен печат
Лигата на шампионите до 2024 година го задржува моменталниот формат на натпреварување, но потоа се очекуваат големи промени и тоа на барање на најголемите европски...
Спорт Фудбал

Хендерсон откри зашто одби да го замени дресот со Меси

Слободен печат
Ливерпул во сабота ќе игра во финалето на Лигата на шампионите, а лесно можеше да се случи тоа да биде и Барселона, која по првата...
Ракомет Спорт

Вардар против Барселона ќе брка финале во ЛШ

Слободен печат
Екипата на Вардар ќе игра против шпанскиот гигант Барселона во полуфиналето на фајнал фор турнирот во Келн. Во второто полуфинале ќе се сретнат екипите на...
Ракомет Спорт

Голот на Манасков најдобар во ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат
Атрактивниот гол на Дејан Манасков е прогласен за гол на колото во ракометната Лига на шампионите.  Манасков во реванш дуелот од ЛШ помеѓу неговиот Веспрем...