Tag : лига 1

Спорт Фудбал

Ниту навивачите не му можат ништо, еврогол на Нејмар за победа

Слободен печат
Нејмар конечно заигра за ПСЖ откако цело лето бараше да си замине од францускиот тим и веднаш донесе победа. Бразилецот го постигна гол за победа...
Спорт Фудбал

Официјално: Икарди на позајмица во ПСЖ (ВИДЕО)

Слободен печат
Мауро Икарди кој има и италијански пасош како позајмица ќе биде во дресот на „светците“ до 30 јуни 2020 година. Тој е 16 Аргентинец во...
Спорт Фудбал

Дибала донесе конечна одлука!

Слободен печат
Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала нема да направи трансфер летово во францускиот шампион. Аргентинецот одлучи да не го напушти тимот и да се бори за...
Спорт Фудбал

Нејмар не е повикан, а и Стојановски нема да игра!

Слободен печат
В недела својот прв натпревар екипата на ПСЖ како бранител на титулата во „Лига 1“ на домашен терен во Париз ќе го пречека составот на...
Спорт Фудбал

Евертон е сериозен, на „Гудисон“ доаѓа и светски шампион

Слободен печат
Џибрил Сидибе кој со француската репрезентација лани ја освои светската титула наскоро се очекува да го облече дресот на „карамелите“. Според француските медиуми, играчот доаѓа...
Спорт Фудбал

Првенец за Стојановски во дресот на Ним (ВИДЕО)

Слободен печат
Во оваа победа на Ним придонесе и новото засилување, најдобриот стрелец од ланската сезона во македонскиот шампионат, Влатко Стојановски. Нашиот интернационалец настапи во второто полувреме...
Спорт Фудбал

Сега или никогаш, 300 милиони евра за Нејмар!?

Слободен печат
Според медиумите во Франција, ПСЖ ги информирал Каталонците дека имаат една недела да ги исполнат нивните барања за трансакцијата. Штабот на тренерот на Французите го...
Спорт Фудбал

Арсенал: Многу сме разочарани од Кошчелни!

Слободен печат
„Топчиите“ летово ќе ја темпираат формата за наредната натпреварувачка сезона 2019/2020, но изненадувачки налетаа на „проблем“. – Многу сме разочарани од потегот на Кошчелни, што...
Спорт Фудбал

„Супер Марио“ има понуда од Премиер лигата!?

Слободен печат
Додека „лудо“ се забавува на одмор, поради што се најде и во проблеми со полицијата, Марио Балотели истовремено има и понуди за трансфер ова лето....
Спорт Фудбал

Џиџи Буфон се врати дома, во Јувентус!

Слободен печат
Џанлуиџи Буфон наредната сезона 2019/2020 ќе го носи дресот на Јувентус, минатата сезона ги бранеше боите на ПСЖ. Клубот потврди дека Џиџи се врати дома...