• Лидери

Кипарските лидери ќе имаат средба со Гутереш

Лидерите на етнички поделениот Кипар се подготвени следниот месец да се сретнат со генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш со цел да се утврдат следните чекори кон продолжување на формалните преговори за повторно обединување на островот, изјави денеска портпаролот на ОН, Алем Сидик. Тој наведе дека лидерите на грчката и турската заедница исто така …

Кипарските лидери ќе имаат средба со Гутереш Read More »