• Лидери

Врвот на Европската Унија на средба на 29 октомври: Темата ковид-19

Лидерите на Европската Унија (ЕУ) во наредната недела ќе одржат видео-конференциска средба за координација во борбата против пандемијата на коронавирус, јави „Ројтерс“, повикувајќи се на извори во ЕУ. Како што пренесува БГНЕС, видео конференцијата ќе се одржи на 29 октомври и ќе биде прва во низата вакви настани што ги планираат европските лидери поради зголемување …

Врвот на Европската Унија на средба на 29 октомври: Темата ковид-19 Read More »