Tag : левица електрична енергија

Економија

Левица: Ненародната одлука да поскапи струјата дополнително ќе ги осиромаши граѓаните

Слободен печат
Партијата Левица обвинува дека поскапувањето на електричната енергија – и тоа само две недели по завршувањето на изборите – јасно демонстрира дека СДСМ се грижи...