• летната

ЕК со предлози за олеснување на летната сезона во ЕУ

Европската Комисија попладнево поднесе предлози до земјите членки на ЕУ за да се поедностават и олеснат процедурите за патување за време на туристичката сезона летово, јави дописничката на МИА од Брисел. Еврокомесарот за правда, Дидие Рејндерс, од прес салата во Брисел порача дека е важно земјите членки да заземат координиран пристап, во што Европската Комисија …

ЕК со предлози за олеснување на летната сезона во ЕУ Read More »