Tag : лампард

Спорт Фудбал

Ете го, пристигна: Лампард пред промоција во Челзи! (ФОТО)

Слободен печат
Уште од претходно се шпекулира доаѓањето на легендата на Челзи на „Стемфорд Бриџ“, а до сега беше менаџер на Дерби каунти. Со него во Челзи...
Спорт Фудбал

Лампард на чекор од враќање во Челзи?

Слободен печат
После заминувањето на Маурицио Сари кој се промовираше како нов тренер на Јувентус, лондонските „сини“ го гледаат Лампард како идеална замена за италијанскиот стратег. Сега...