12 C
Скопје

Tag : квлаификации за еп 2022

Кошарка Спорт

Тодоров со двајца тинејџери ќе брка победа над Италија

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска (15.30 ч.) во Перм, Русија, ќе ги започне настапите на квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство кое е презакажано...