• квалификации за сп 2022 година

ФОТО: Фудбалерите го одработија последниот тренинг во Ереван

Фудбалската репрезентација на Македонија го одработи последниот тренинг пред утрешниот натпревар на Националниот стадион во Ереван против Ерменија во претпоследното коло од квалификациите за пласман на СП 2022 година. Избраниците на селекторот Благоја Милевски се наоѓаат на делба на третата позиција на табелата во групата Ј, токму со селекцијата на Ерменија, и двете репрезентации имаат …

ФОТО: Фудбалерите го одработија последниот тренинг во Ереван Read More »