квалификации за лш Archives - Page 2 of 2 - Слободен печат

Tag : квалификации за лш

Спорт Фудбал

Османи: Моравме поубедливо да победиме

Слободен Печат
Тренерот на Шкендија, Ќатип Османи, е задоволен од триумфот на неговите фудбалери над Номе Калју на стартот од квалификациите за Лигата на шампионите.  Македонскиот шампион...
Спорт Фудбал

Победнички старт на Шкендија во ЛШ

Слободен Печат
Македонскиот шампион направи голем исчекор кон пласманот во наредната рунда од квалификациите за Лигата на шампионите, откако како гостин славеше над Номе Калју.  Голот кој...
Спорт Фудбал

По Номе Калју, Шкендија ја очекува поранешен европски шампион

Слободен печат
Екипата на Шкендија доколку го елиминира естонскиот првак Номе Калју, во второто коло од квалификациите за пласман во Лигата на шампионите, може да игра со...
Спорт Фудбал

Фортуната и се насмевна на Шкендија

Слободен печат
Денешната ждрепка во Нион, му го додели најлесниот можен противник на македонскиот фудбалски шампион, Шкендија. Противник на Шкендија во првото коло од квалификациите за Лигата...
Спорт Фудбал

Олимпија Љубљана ја тестира Шкендија пред ЛШ

Слободен печат
Шкендија освен што ќе тренира и преку пријателски натпревари ќе ја темпира формата пред новиот настап летово во квалификациите од Лигата на шампионите. На 23...