Tag : квалификации еп 2022

Кошарка Спорт

Кошаркарите со негативни тестови пред дуелите со Италија и Естонија!

Слободен печат
Доцна синоќа, веднаш по пристигнувањето во хотелот „Хилтон Талин Парк“, македонската сениорска репрезентација беше тестирана од страна на одговорните лица на ФИБА. А откако пред...
Кошарка Спорт

Трајковски: Сакаме да играме на ЕП, ќе биде неизвесно против Естонија!

Слободен печат
Најдобрите македонски кошаркари и стручниот штаб вчера се тестираа на ковид-19 вторпат пред отпочнување на тренажниот процес, оној во Скопје. Сите добија негативен резултат, а...
Ракомет Спорт

Без Борко и Георгиевски против Финска и Швајцарија!

Слободен печат
Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац го објави скратениот список на повикани ракометари за собир за претстојните квалификациски натпревари против Финска и Швајцарија за...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Митревски и Ристовски во одлична форма пред „мисијата“ ЕП 2022!

Слободен печат
После фантастичната партија против Пик Сегед, нови одлични перформанси покажува македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски. Вчера во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје исто така блескаше...
MacedonianAlbanian