Tag : квалификации еп 2020

Спорт Фудбал

Херцог: Знаеме дека Македонија игра многу агресивно

Слободен печат
Израелците веќе слетаа во Скопје и го имаат официјалниот тренинг пред последниот настап во евроквалификациите на нашиот најголем стадион. Селектор на најдобрите израелски фудбалери, Анди...
Спорт Фудбал

Ангеловски: Елмас не заслужува да биде казнет!

Слободен печат
Селекторот Игор Ангеловски ја подготвува македонската А репрезентација за последниот настап во квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година во вторник од 20.45 часот...
Спорт Фудбал

КОМЕДИИ: „Бесплатен туш“ за навивачите на новиот стадион во Тирана! (ВИДЕО)

Слободен печат
Беше официјално отворен новиот стадион во Тирана, „Еир Албанија“ против светскиот шампион Франција во последното коло од квалификациите за пласман на Европското првенство 2020. Немаше...
Спорт Фудбал

Косово со висок пораз од Англија (ВИДЕО)

Слободен печат
Во квалификациската група „А“ уште од претходно беше познато дека Англија и Чешка обезбедија настап на Европското првенство 2020 година. Секако за нас беше да...
Спорт Фудбал

Португалија на ЕП, Србија ќе мора преку бараж! (ВИДЕО)

Слободен печат
Завршија квалификациите во групата „Б“ за пласман на Европското првенство 2020 година, претходно Украина веќе го обезбеди првото место, денеска се водеше борбата за втората...
Спорт Фудбал

Во Виена добивме „златен“ напаѓач – Влатко Стојановски! (ВИДЕО)

Слободен печат
Репрезентацијата на Македонија претрпе минимален пораз од 2:1 на гостувањето кај Австрија во Виена, во претпоследниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020. Со отсуство од...
Спорт Фудбал

На ЕУРО досега се пласираа 16 репрезентации, нашата шанса е „Лигата на нации“!

Слободен печат
Денеска, во понеделник и вторник ќе се игра и последното коло од квалификациите, а досега пласман на ЕУРО обезбедија 16 селекции. За титулата шампион на...
Спорт Фудбал

Ангеловски: Добивме нови имиња во репрезентацијата

Слободен печат
Селекторот Игор Ангеловски е задоволен од прикажаната игра на неговите избраници иако Македонија загуби од Австрија со 2:1.  Ангеловски е задоволен бидејќи во отсуство на...
Спорт Фудбал

Хрватска, Германија и Холандија нови патници на ЕП

Слободен печат
Репрезентација на Хрватска со победата од 3:1 во Риека над Словачка си обезбеди пласман на ЕП. Победата вредна пласман на ЕП, Хрватите ја обезбедија во...
Спорт Фудбал

Барди: Имаме уште една шанса да одиме на ЕУРО 2020!

Слободен печат
Во пресрет на последните два квалификациски натпревари од циклусот за пласман на ЕУРО 2020 против Австрија (16. ноември, „Ернст Хапел“, Виена) и Израел (19. ноември,...