6.8 C
Скопје

Tag : купци

Вести Економија

Судот пресече: Изманипулираните купци може да го тужат „Фолксваген“ таму каде што го купиле возилото

Слободен печат
Сите кои што купиле автомобил „Фолксваген“ во кој е инсталиранспорниот софтвер за залажување на тестовите за емисија на гасови, може да го тужат производителот во...