Tag : куманово табановце

Хроника

Во комбе на автопатот Куманово-Табановце најдени 12 мигранти од Авганистан и Пакистан

Слободен печат
Вкупно 12 мигранти од Авганистан и Пакистан биле откриени во четвртокот вечер, во комбе на автопатот Куманово – Табановце и приведени од полицијата. Како што...
Хроника

Тешко повреден велосипедист на патот Куманово-Табановце

МИА Агенција
Шеснаесетгодишно мочме, велосипедист, вчера се здобил со тешки телесни повреди откако во него удрил автомобил, соопштија денеска од СВР Куманово. Според полицијата, несреќата се случила...