12.8 C
Скопје

Tag : кучан

Вести Регион

Кучан: Брисел знае кој е авторот на нон-пејперот, но не сака да го открие

Слободен печат
Првиот претседател на Словенија, Милан Кучан изјави дека очигледно постои нон-пејпер за можна промена на границите на Балканот, иако словенечки претставници негираат каква било вмешаност....