Tag : кривична трифун костовски

Економија

Трифун Костовски не се плаши од кривичната пријава

Слободен печат
Бизнисменот Трифун Костовски, еден од поранешните одговорни лица на Еуростандард банка, преку соопштение до јавноста тврди дека стечајот врз банката е злостор и дека не...