• кристијан гарин

Ѓоковиќ го демонстрираше својот квалитет: Лесно до осминафинале во Астана

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ немаше проблеми и експресно стигна осминафиналето на АТП турнирот од серијата 500 во Астана. Чилеанецот Кристијан Гарин не беше закана за Новак и победата ниту еднаш не беше доведена во прашање. За помалку од еден час Ѓоковиќ го демонстрираше својот квалитет и го доби Гарин со два добиени сета по 6:1. …

Ѓоковиќ го демонстрираше својот квалитет: Лесно до осминафинале во Астана Read More »