Тренерот на Ѓоковиќ примен во тениската Куќа на славните

Легендарниот хрватски тенисер и сега еден од двајцата тренери на Новак Ѓоковиќ, Горан Иванишевиќ и официјално е примен во тениската Куќа на славните во Њупорт. Иванишевиќ во кариерата освои 22 титули од кои највредна е таа од 2001 година кога победи на Вимблдон во 2001 година и тоа откако доби специјална покана за настап. Претходно …

Тренерот на Ѓоковиќ примен во тениската Куќа на славните Read More »