Tag : криштоф милак

Останатo Спорт

Унгарецот Милак собори светски рекорд на Фелпс

Слободен печат
Младиот унгарски пливач Криштоф Милак финалната трка на 200 метри ја исплива во време од 1:50.73 минути со што го освои златниот медал и го...