Холивудскиот заводник е новата ѕвезда во серијата „Riverdale“

Актерот Крис Мејсон кој го познаваме од серијата „Pretty Little Liars: The Perfectionists“ од оваа сезона ќе има своја улога во серијата „Riverdale“, пренесоа американските медиуми. Тој ќе биде Чад Геко, маж на Вероника (Камила Мендес). Тој е контролфрик и многу љубоморен. Работи на Волстрит и стравува дека животот на Вероника во „Riverdale“, а особено …

Холивудскиот заводник е новата ѕвезда во серијата „Riverdale“ Read More »