Tag : крем торта

Магазин Магазин слајдер Храна

Крем торта – задоволство за сите сетила (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Состојки: За пандишпан: 7 белки 250 грама шеќер во прав 100 грама мелени ореви 50 грама брашно 1 прашок за печиво За фил: 500 милилитри...