Tag : кралица

Вести Свет Слајдер

Кралицата Елизабета се обрати до нацијата: Ќе успееме во борбата против коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат
Кралицата Елизабета рече дека Велика Британија „ќе успее“ во нејзината борба против пандемијата на коронавирусот, во вонредно обраќање до нацијата. Во еден од нејзините ретки...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Кралицата Елизабета во тотална изолација – Ниту семејството не смее да и се доближува!

Слободен печат
Британскиот дворец јасно порача дека со здравјето на кралицата нема шегување… Британското кралско семејство, како и поголемиот дел од светот, е во самоизолација поради пандемијата...
Забава Магазин

Работник во Бакингемската палата заразен со коронавирус: Кралицата се пресели со принцот Филип во Виндзор!

Слободен печат
Кралицата Елизабета Втора (93) ја напушти Банкингем палатата пред неколку дена за да не се зарази со коронавирусот. Пред кралицата да замине во Виндзор, вравотените во палатата се...
Вести Свет

Британците загрижени за здравјето на кралицата Елизабета поради коронавирусот, таа ги одложи сите состаноци

Слободен печат
Кралицата Елизабета Втора ги одложи сите состаноци, за да постапи според пропишаните мерки за претпазливост поради коронавирусот. Како што Бакингемската палата објави преку официјално соопштение,...
Забава Магазин

Модна доминација на кралицата Ранија: Деловен стајлинг кој добро ѝ стои на секоја жена! (ФОТО)

Слободен печат
Кралицата Ранија не престанува да воодушевува со своите модни избори. Последен во низата е сафари аутфитот кој заслужи голем број на пофалби и позитивни коментари....
Забава Магазин

Кралицата Елизабета четири часа разговарала со принцот Хари и конечно ги разрешиле неодумиците

Слободен печат
Елизабета Втора го поканила Хари на ручек во неделата, за конечно да ги разрешат сите прашања и недоумици во врска со неговото одвојување од кралското...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Кралицата бара Меган и Хари да се вратат во Британија: Оваа понуда нема да може да ја одбијат!

Слободен печат
Принцот Хари и Меган Маркл откако се преселија во Канада, добија понуда од кралицата Елизабета на почетокот на март да дојдат во Велика Британија по повод...
Живот Магазин

Кралицата Елизабета и нејзината страст кон облеката, 12 занимливости кои не ги знаете!

Слободен печат
Кралицата Елизабета има цел кат посветен на облека. Како што откри нејзината историчарка за гардероба, Анџела Кели, во книгата „Облекување на кралицата“, обично она што се...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Принцот Чарлс сè поблизу до тронот

Слободен печат
Никогаш не бил толку почитуван од народот. 71-годишниот Чарлс, најстариот принц од Велс, успева да го стишува „циклонот“ од разделбата на Хари и Меган од...
Жена Магазин

Заборавената англиска кралица: Владеела само девет дена, а била погубена на 16 години по наредба на нејзина роднина (ВИДЕО)

Слободен печат
Лејди Џејн Греј никогаш не очекувала дека ќе стане кралица, иако била во крвно сродство со тогашниот крал. Таа имала само 15 години кога тоа...