Регистрирани 395 новозаболени од Ковид- починаа 14 лица и уште 7 регистрирани во Мој термин

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: • Направени се 3.595 тестирања, а регистрирани се 395 новислучаи на КОВИД-19: Скопје – 177, Куманово – 35, Велес – 31, Штип – 21, Кавадарци – 19, Прилеп – 17,  Охрид и Кочани – по 12, Битола –  11, Струмица – 10, Гевгелија – 7, Тетово – 6, Кичево – 5, Кратово – 4, Гостивар, Свети Николе,Радовиш, Ресен, Крива Паланка, Валандово …

Регистрирани 395 новозаболени од Ковид- починаа 14 лица и уште 7 регистрирани во Мој термин Read More »