18 C
Скопје

Tag : Ковид-9

Вести Македонија

ВИДЕО: Ковид вакцината, како и секоја друга се прима во општа добра здравствена состојба

Слободен печат
Правилото за примање вакцина како за сите други вакцини така и за ковид вакцината – се прима во општа добра здравствена состојба, рече денеска д-р...
Вести Свет

Над 64 милиони луѓе во светот заразени со Ковид-19

И.И.
Според податоците на „Ворлдометерс” (worldometers.info) Бројот на инфицирани со новиот коронавирус во светот денеска надмина над 64 милиони. Додека бројот на смртни случаи се доближува...
Вести Свет

Самит на ЕУ без премиерка на Финска: Сана Марин се самоизолира по контакт со заразен

Слободен печат
Финската Влада соопшти дека премиерката Сана Марин го напуштила Самитот на Европската Унија (ЕУ) во Бриселк и оди во изолација, откако било утврдено дека имала...