20 C
Скопје

Tag : Костадин Ангелов

Вести

Во Софија приведен синот на претседателот Радев, од Кабинетот демантираат

Слободен печат
Министерот за здравство на Бугарија, Костадин Ангелов потврди дека синот на претседателот Румен Радев – Георги бил приведен во саботата навечер поради нарушување противепидемиски мерки...
Вести Регион

Бугарскиот министер за здравство: Лекарите се уморни, истоштени, а дел од нив и заразени

Слободен печат
Министерот за здравство на Бугарија, Костадин Ангелов, денеска предупреди дека најголемиот проблем на здравствениот систем е фактот дека здравствените работници од првата линија на фронтот...