4 C
Скопје

Tag : кошаркарска репрезентација на естонија

Кошарка Спорт

Пирова победа на кошаркарите, Естонија ќе игра на Евробаскет

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија не успеа да обезбеди пласман на Европското првенство 2022 година откако во одлучувачкиот натпревар на квалификацискиот турнир во Перм, ја совлада...
Кошарка Спорт

Естонскиот селектор одбра 15 кошаркари за квалификацискиот турнир во Перм

Слободен печат
Селекторот на кошаркарската репрезентација на Естонија, Јука Тоијала одлучи на квалификацискиот турнир во Перм, Русија, да настапи со 15.кошаркари, а се надева дека во тимот...