-4 C
Скопје

Tag : кошаркарска федерација на македонија

Кошарка Спорт

КФСМ одлучи, нема шампион и нема испаѓање од Првата лига

Слободен печат
Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) денеска соопшти дека е донесена одлука за завршување на Првата лига во машка конкуренција и тоа без да се прогласи...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје извиси за еден глас: Клубовите одлучија да нема шампион во кошаркарската Прва лига, но…

Слободен печат
Екипите кои настапуваат во Првата лига дека преку конференциска врска и електронско гласање одлучија МЗТ Скопје да не ја добие титулата, да нема шампион за...
Кошарка Спорт

Давитков: Антиќ направи грешки во чекори

Слободен печат
Поранешниот селектор на кошаркарската репрезентација на Македонија ги обвини челниците на Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) за неговата смена, односно непродолжувањето на договорот. Давитков ја...
Кошарка Спорт

Демант од КФМ: Злоупотребени сме, салата ја добивме од Владата

Слободен печат
Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) реагира на одлуката на Антикорупцијата комисија (ДКСК) која започна истрага против надворешниот советник на Заев, Даниел Димевски, кој е и...
Кошарка Спорт

Екс претседателот на КФМ и советник за спорт на Заев под истрага на Антикорупционерите

Слободен печат
Минатата година салата и беше дадена на користење на Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ), но сомнително за антикорупционерите е тоа што името на Даниел Димевски...
Кошарка Спорт

КФМ наскоро со одлука за судбината на кошаркарската сезона 

Слободен печат
На денешниот состанок реализиран преку конференциска видео-врска со десетте клубови кои се дел од Првата лига, беше донесен заклучок, во текот на денот, федерацијата да...
Кошарка Спорт

КФМ во „карантин“ ја стави домашната кошарка

Слободен печат
Според соопштението на Кошаркарската федерација на Македонија, сите натпревари под капата на оваа организација се одложуваат на наодредено време, почнувајќи од вчера. Тоа значи дека...
Кошарка Спорт

Триглав Осигурување ја помага мак-кошарката: Спонзор на младинските лиги

Слободен печат
Со договорот Триглав Осигурување ќе ги покрие котизациите на сите младински екипи во Македонија, во сите возрасни категории во машка и женска конкуренција. Новиот договор...
Кошарка Спорт

Димитриевиќ е најдобар македонски кошаркар во 2019 година

Слободен печат
Македонската кошарка доби нова ѕвезда, Ненад Димитриевиќ е најдбриот кошаркар за 2019 година. Кошаркарот на шпанскиот Хувентуд во финалниот избор успеа да ги „победи“ браќата...
Кошарка Спорт

КФСМ го доби ваучерот вреден 100.000 евра

Слободен печат
Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) денеска го наплати ваучерот од АМС во висина од 100.000 евра од Државната видеолотарија. – Државната видео лотарија ќе ја...