-1.3 C
Скопје

Tag : коронавриус

Вести Регион

Состојбата во Грција се влошува: 248 новозаразени, починаа три лица

Слободен печат
По четири дена под 200 случаи и намален број новозаболени, денеска во Грција повторно е зголемен бројот на заразени со коронавирусот, односно според официјалните податоци...