18 C
Скопје

Tag : коронавирус. новозаболени

Вести Свет

Над 64 милиони луѓе во светот заразени со Ковид-19

И.И.
Според податоците на „Ворлдометерс” (worldometers.info) Бројот на инфицирани со новиот коронавирус во светот денеска надмина над 64 милиони. Додека бројот на смртни случаи се доближува...