7.1 C
Скопје

Tag : коронаиврус

Вести Свет Слајдер

Фаучи: Состојбата со Ковид-19 во САД е сериозна, веднаш мора нешто да се преземе

Слободен печат
Американскиот експерт за заразни болести, инфектологот Ентони Фаучи, изјави дека актуелната состојба со Ковид-19 во САД е „сериозна” и дека веднаш мора нешто да се...
Вести Свет

САД одобри користење на нов тест за откривање антитела на коронавирусот

Слободен печат
Американската Агенција за храна и лекови при Министерството за здравство одобри користење на нов тест за откривање антитела на новиот коронавирус, соопшти прес службата на...
Вести Свет Слајдер

Руска вакцина против Ковид-19 прва на прелиминарна листа на СЗО

Слободен печат
Истражувачкиот институт за вакцини и серуми при руската Федерална агенција за биомедицина, денеска соопшти дека неговата вакцина против новиот коронавирус се наоѓа на списокот на...