• Компасу

ФОТО+ВИДЕО: Речиси 30 лица загинаа во бурата Компасу на Филипините

Триесет луѓе загинале на Филипините при лизгање на земјиштето и поплави предизвикани од бурата Компасу, соопшти државната агенција за катастрофи, а 13 лица се водат како исчезнати. Северната провинција Илокос Сур објави најголем број жртви (14) од кои повеќето се удавиле во поплавите. Три лица се водат како исчезнати во провинцијата, пренесува Ројтерс. Во провинцијата …

ФОТО+ВИДЕО: Речиси 30 лица загинаа во бурата Компасу на Филипините Read More »