Tag : коморски острови

Вести Свет

Коморските Острови ѝ донираа 100 евра на Кина за борбата против коронавирусот

Слободен печат
Дека и најмалата помош во неволја е важна, покажуваат Коморските Острови, малата држава во Индискиот Океан, која на Кина ѝ донираше 100 евра во борбата...