Tag : колинда

Вести Регион

Колинда откако ги повика граѓаните да гласаат за Милановиќ: Погрешно ми кажаа, гласајте за бој 2

Слободен печат
Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ изјави денеска дека по грешка ги повикала избирачите да гласаат за нејзиниот противкандидат Зоран Милановиќ во вториот круг од претседателските избори,...
Вести Регион

Хрватска: Успешниот прв круг на претседателските избори за Милановиќ ги приближи СДП до владеачката ХДЗ

Слободен печат
Претседателските избори во Хрватска на многу партии им помогнаа да си го поправат рејтингот, а на некои и да си го урнат, покажува редовното месечно...
Вести Регион

АНКЕТА ЗА ВТОРИОТ КРУГ НА ХРВАТСКИТЕ ИЗБОРИ: Милановиќ ја зголеми предноста во однос на Колинда

Слободен печат
Хрватска на 5 јануари бира претседател или претседателка. Зоран Милановиќ е победник на првиот круг, а според истражувањето кое го објавил Дневник Нова ТВ, тој...
Вести Регион

Милановиќ жестоко ја критикуваше Колинда: Мандатот го започна со крстоносна војна

Слободен печат
Иако не поминаа ниту 24 часа од релативната победа во првиот круг од претседателските избори во Хрватска, Зоран Милановиќ одржа митинг во Самобор, пренесува Индекс.хр...
Вести Регион

ПРВИЧНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ХРВАТСКА: Водство на Милановиќ на претседателските избори

Слободен печат
Според првичните неофицијални резултати на хрватската Државна изборна комисија, на претседателските избори, од пребројани 95,91 отсто од гласовите, во водство е Зоран Милановиќ за кого...
Вести Регион

ИЗЛЕЗНИ АНКЕТИ ВО ХРВАТСКА: Милановиќ во водство пред Колинда со 3,58 отсто од гласовите

Слободен печат
Во 19 часот затворени се избирачките места во Хрватска, на кои 3,85 милиони избирачи одлучуваат кој од 11-те кандидати ќе ја предводи државата наредните пет...
Вести Регион

Последна анкета пред изборите: Милановиќ ја надмина Колинда, Шкоро бележи драстичен пад

Слободен печат
Во Хрватска денес е последниот ден од кампањата на претседателските кандидати, пред започнувањето на предизборниот мок кој ќе настапи на полноќ. Хрватската телевизија „Нова ТВ“...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Автобусот на Колинда направил сообраќајка: Повредено дете

Слободен печат
Вчера во текот на попладневните часови, изборниот автобус на претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, направил сообраќајна несреќа, при што удрил во друг автомобил. Откако...
Вести Регион

НОВА АНКЕТА ПРЕД ИЗБОРИТЕ ВО ХРВАТСКА: Милановиќ се поблиску до Колинда, расте поддршката за Шкоро

Слободен печат
Вечерва РТЛ објавија нова анкета, која всушност е една од последните пред изборите во Хрватска, а ја подготвила агенцијата Промоција плус, пишува Индекс хр. Според...
Вести Регион

Навреди упатени кон Колинда: Луда русокоса, таа е понижување за Хрватска

Слободен печат
Влатка Покос, хрватска пејачка и водителка, во својот последен пост на Инстаграм, не штедела зборови за хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ. Покос ја нарече Колинда „исмејувачка“,...