Ѓорческа со титулата на турнирот во Белгија

Денеска во двојки во финалето на женскиот турнир во Коксијде (Белгија) македонската тенисерка Лина Ѓорческа заедно со Валерија Страхова од Украина стигнаа до трофејот. Во финалето вторите носителки Ѓорческа и Страхова со резултат 2:0 во сетови 6:4 и 6:4 славеа против првите носителки Валентини Граматикопулу од Грција и Валентина Ивахненко. На патот до финалето Ѓорческа …

Ѓорческа со титулата на турнирот во Белгија Read More »