ВИДЕО | Тачи: Тешки прашања се пред нас, но влади што немаат проблеми бргу стануваат автократски

По коалицискиот брифинг што се одржа вчера со премиерот Зоран Заев во врска со влегувањето на Алтернатива во Владата, гостин во денешен Утрински брифинг беше Мендух Тачи од ДПА. -Кога се прават договори, секој си го толкува договорт како што сака. Мене ми е важно да се знае дека Албанците не добиваат, а Македонците не …

ВИДЕО | Тачи: Тешки прашања се пред нас, но влади што немаат проблеми бргу стануваат автократски Read More »