Tag : клеменс тенис

Спорт Фудбал

Поради расизам суспендиран првиот човек на Шалке

Слободен печат
Пред неколку дена првиот човек на бундеслигашката екипа Шалке рече дека наместо да се зголемуваат даноци за заштита на животната средина во Африка, треба да...