Почина Кларенс Гилард Помладиот, ѕвездата на филмовите „Умри машки“ и „Топ Ган“

Американскиот актер Кларенс Гилард Помладиот, ѕвездата на филмовите „Умри машки“ и „Топ Ган“, почина на 66-годишна возраст. Актерот кој одамна му сврте грб на Холивуд, долго време бил болен, објавија американските медиуми. Меѓутоа, деталите за болеста од која Кларенс Гилард Јуниор починал на 66-годишна возраст не се објавени, пренесе „Индепендент“.   View this post on …

Почина Кларенс Гилард Помладиот, ѕвездата на филмовите „Умри машки“ и „Топ Ган“ Read More »