• КК Работнички

Младеновски му донесе четврти триумф на Работнички во АБА2 Лигата

Кошаркарите на Работнички ја остварија првата победа на последниот турнир од регуларниот дел од сезоната во АБА2 лигата, а севкупно четврти откако со 67:66 славеа над Хелиос. Вистински јунак на Работнички е Љубомир Младеновски кој имаше дабл-дабл од 20 поени и 14 скокови, а притоа ги постигна и победничките поени. Одлична партија одигра и Филип …

Младеновски му донесе четврти триумф на Работнички во АБА2 Лигата Read More »