Tag : кисела вода

Вести Скопје

Реновирана спортска сала во општина Кисела Вода

Слободен печат
Општина Кисела Вода во соработка со јавното претпријатие „За стопанисување со спортски сали и објекти – Кисела Вода” ја реновираше спортската сала „Независна Македонија”. –...
Хроника

Пронајдено е детето кое избега од дома

Горан Наумовски
Скопската полиција извести дека полициски службеници вчера околу 22 часот го пронашле малолетникот за кој пред два дена неговата мајка Н.В.(36) од Скопје беше пријавен...
Вести Скопје

Повеќе делови на Скопје без струја

Слободен печат
Поради планирани технички зафати во дистрибутивната електроенергетска мрежа во град Скопје, од Евн Македонија, информираат дека повеќе делови од градот ќе  останат без струја. „Во...
Вести Некатегоризирано Скопје

Акција за чистење на отпадот кај Центарот за зависности

Слободен печат
Општина Кисела Вода во соработка со невладините организации ХОПС и „Доверба” спроведе голема акција за расчистување на отпадот одложен кај Центарот за зависности. – Сезонските...
Вести Скопје

ОУ „Св. Климент Охридски“ од Драчево доби награда за најубаво уреден двор на институција

Слободен печат
ООУ „Св. Климент Охридски” од село Драчево, во надлежност на Општина Кисела Вода ја освои наградата за најубаво уреден двор на институција, на јавниот конкурс на...
Вести Скопје

ИМ ПУКНА ФИЛМОТ: Жителите на Кисела Вода излегуваат на радикален протест

Слободен печат
Оваа недела жителите на Општина Кисела Вода, кои живеат веднаш до Центарот за зависности повикуваат на масовен протест. Причината за тоа, како што се наведува...
Хроника

Единаесет повредени од вчерашниот пожар во Скопје

Горан Наумовски
Сите 11 граѓани кои имале здравствени проблеми од вчерашниот пожар во Кисела Вода се во добра здравствена состојба. Тие вчера се примени на Кчиниката за...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Девет лица од пожарот во Кисела Вода примени во Клиничкиот центар се во добра состојба

Слободен печат
Како последница од труење од чад, предизвикан од пожарот што избувна попладнево во скопската населба Кисела Вода, девет (9) пациенти се хоспитализирани на Универзитетската Клиника...
Хроника

По два и пол часа изгаснат пожарот во Кисела Вода, спасени се сите граѓани

МИА Агенција
Локализиран е пожарот во Кисела Вода во кој беа опожарени три стана од кои еден целосно. При гаснењето повредени се тројца пожарникари од кои двајца...
Хроника

Повреден пожарникар итно префрлен во болница (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Пожар беснее во Кисела Вода. Густ чад се издига од една од зградите близу Основното Училиште „Кирил Пејчиновиќ“. Пожарникар се здобил со повреди гаснејќи го...