Шпанците пред мечот во Скопје: Сите ривали се многу опасни

Светскиот шампион, селекцијата на Шпанија ќе ни гостува утре (19.30 часот) во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје на стартот од квалификацискиот циклус за место на Светскиот Куп 2023. Првиот противник на Македонија доаѓа со изменет состави и многу млади кошаркари. Капитенот Кино Колом непосредно пред заминувањето за Скопје, кажа дека секој противник е опасен, па …

Шпанците пред мечот во Скопје: Сите ривали се многу опасни Read More »