Tag : ким клајстерс

Останатo Спорт

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат
Белгиската тенисерка Ким Клајстерс му се врати на тенисот по пауза од дури осум години. Клајстерс во 2012 година се повлече од тенисот за да...
Останатo Спорт

Поранешната грен слем шампионка му се враќа на тенисот

Слободен печат
Четирикратната грен слем шампионка Ким Клајстерс денеска соопшти дека му се враќа на тенисот и тоа на турнирот во Монтереј, Мексико кој ќе се игра...
Останатo Спорт

Ким Клајстерс се враќа на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат
Белгијката Ким Клајстерс (36) официјално се повлече во 2012 година по УС Опен, но во специјалното видео обраќање ги најави своите планови повторно да игра...