МВР од утре ќе лови кој не носи маска

Од утре, полицијата ќе може да го казни секој граѓанин со 1.200 денари (20 евра) казна доколку на себе не носи заштитна маска. Оваа нова уредба се очекува да стапи на сила од утре, откако денеска таа на владина седница ќе биде предложена и образложена од министерот за здравство Венко Филипче. Тој на вчерашната он …

МВР од утре ќе лови кој не носи маска Read More »