• каспер хјумланд

Селекторот на Данска удри по УЕФА: Поради корона има одложување, а кога на некого ќе му застане срцето – нема

Данскиот селектор Каспер Хјумланд денеска упати сериозни критики за УЕФА бидејќи не дозволи да се одложи натпреварот од првото коло на Евро 2020 против Финска на повеќе од 24 часа откако на теренот колабираше Кристијан Ериксен. Лекарскиот тим на данската репрезентација 20-тина минути се обидуваше да му го спаси животот на Кристијан Ериксен и на …

Селекторот на Данска удри по УЕФА: Поради корона има одложување, а кога на некого ќе му застане срцето – нема Read More »