Tag : карпош

Вести Скопје

Утре без струја ќе бидат делови од скопските општини

Слободен печат
Без електрична енергија утре од 8:30 до 12:30 часот ќе бидат дел од жителите од скопските села Горно и Долно Соње, Општина Сопиште. Во периодот од...
Вести Скопје

Утре без струја жители на Сингелиќ и дел од корисниците во Кисела Вода и Карпош

„ЕВН Македонија” АД известува дека утре се планирани неколку технички зафати во електро-системот во градот Скопје и тоа во општините Гази Баба, Кисела Вода и...
Вести Скопје

Ќе се отстрани дивоградбата на кафулето во Лептокарија

Застаклената тераса, која деновиве беше подигната на просторот пред кафулето „Џовани“ во Лептокарија ќе биде отстранета, затоа што била дивоградба. Ова е решението на Секторот...
Вести Скопје

Карпошани вечер ќе уживат во музичка забава со диџеј Бабура Џуниор

Слободен печат
Саботна музичка забава вечер од 19:30 до 21:30 часот ќе организира Општина Карпош на покривната површина на Трговскиот центар „Сити мол”. Преку овој настан, Општината...
Вести Скопје Слајдер

Богоев: Адреналинскиот парк ќе биде готов летово, граѓаните на Карпош и Скопје ќе добијат нови бели дробови

Слободен печат
Карпошани отсекогаш се ревносни, редовни и внимателни. Така беше и овој викенд. изјави за „Утрински брифинг“на „Слободна ТВ“, градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев. Нути едно...
Вести Скопје

За паркот во Карпош, не се додели прва награда, туку само втора и трета

Слободен печат
Новиот градски парк што започна да се создава крај реката Вардар во Карпош 4, наскоро ќе започне да го добива својот препознатлив лик, информираат од...
Вести Скопје

Редарски служби пред пофреквентни маркети во Карпош

Слободен печат
Активисти од Сојузот на извидници на Македонија денеска формираа редарски служби кои пред пофреквентните маркети во Општина Карпош и околу пазарчето во Тафталиџе, ја контролираат...
Скопје

Дезинфицирани улиците на Карпош за време на полицискиот час

Слободен печат
За време на полицискиот час викендов активно работеа комуналните служби на Општина Карпош кои миеја и дезинфицираа улици во урбаните заедници „Владо Тасевски” (Млечен), Карпош...
Скопје

Социјални пакети за нови 30 домаќинства од Карпош

МИА Агенција
Социјални пакети со прехранбени производи и средства за хигиена, во текот на вчерашниот ден беа поделени на 30 социјално загрозени домаќинства од Карпош. Оваа хуманитарна...
Вести Скопје Слајдер

Продавници, маркети и аптеки кои ќе работат во Карпош претстојниот викенд

Слободен печат
Општина Карпош издаде повеќе известувања за определување за работа за време на полициски час (сабота и недела), на субјекти кои се занимаваат со достава на...