-6 C
Скопје

Tag : карлос гон

Вести Свет

Во САД уапсени две лица поврзани со бегството на бизнисменот Гон од Јапонија

Слободен печат
Властите на САД уапсија две лица кои според истрагата помогнале во реализацијата на бегството од Јапонија на Карлос Гон, поранешен раководител на алијансата „Рено-Нисан-Митсубиши”. Гон...
Вести Свет

Либан нема да го екстрадира Карлос Гон во Јапонија

Слободен печат
Либан нема да го екстрадира поранешниот извршен директор на „Нисан” Карлос Гон во Јапонија, каде се соочува со серија финансиски обвиненија, објави денеска јапонската агенција...
Вести Свет

Карлос Гон – човекот кој е сѐ, само не нормален бегалец

Слободен печат
Поголемиот дел на бегалци настојуваат добро да се сокријат, не ги повикуваат новинарите, не организираат прес-конференции и не се толку невнимателни да дозволат да се...
Вести Свет Слајдер

Подемот и падот на Карлос Гон – еден од најмоќните менаџери во автомобилската индустрија

Слободен печат
Во 2018 година Карлос Гон беше еден од најмоќните светски раководители во автоиндустријата. Како шеф на „Рено Нисан Мицубиши“, бизнисменот роден во Бразил и едуциран...