15 C
Скопје

Tag : карим хендави

Ракомет Спорт

СЕХА Лига: Е. Пелистер го растури Татран

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер остварија убедлив триумф од 28:16 над Татран Прешов во дуелот од третото коло во СЕХА Лигата. Ова беше вкупно петта победа...
Ракомет Спорт

Плеј-офот се поблиску, втора победа на Е. Пелистер над Татабања

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја остварија втората победа во вториот натпревар против Татабања во Лигата на Европа, овој пат со 24:21. Со оваа победа, пласманот...
Ракомет Спорт

Еурофарм Пелистер го промовираше египетскиот голман Хендави

Слободен печат
Вчеравечер во Битола пристигна новото засилување, Карим Хендави официјално е новиот голман на Еурофарм Пелистер. 32-годишниот Египќанец ќе се обиде да му помогне на клубот...