Tag : канзас стејт

Кошарка Спорт

ВОИНСТВЕНИ СТУДЕНТИ: Наместо со топка се пресметаа со боксови (ВИДЕО)

Слободен печат
Натпреварот од Универзитетската НЦАА лига помеѓу екипите на Канзас и Канзас стејт имаше неславен крај поради масовната тепачка во која учествуваат кошаркарите на двете екипи....